سفارش تبلیغ
صبا ویژن
منوی اصلی
لینک دوستان
ویرایش
پیوندهای روزانه
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :62
  • بازدید دیروز :80
  • کل بازدید :160937
  • تعداد کل یاد داشت ها : 283
  • آخرین بازدید : 100/2/18    ساعت : 4:51 ع
درباره ما
حاج امیر[885]

جای مانده از قافله شهداء حسرت به دل مانده تا ابدیت پس کی کجا فرصت ما میرسه

ویرایش
جستجو

مطالب پیشین
آرشیو مطالب
لوگوی دوستان
وصیت شهدا
وصیت شهدا
کاربردی
ابر برچسب ها

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره


 و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

;;;      

اگر می خواهیم بدانیم تابع امر و هدایت خدا هستیم یا نه ؟ باید نگاه کنیم ببینیم که ترس و غم و غصه از ما دور شده و به آرامش رسیدن را چشیده ایم یا نه ؟
انک لا تهتدی من احببت و لکن الله یهدی من یشاء (ای پیامبر تو هر کس را که بخواهی نمی توانی هدایت کنی و اما خدا هر کس را که خواست هدایت می کند)
إن علینا للهدی ( همانا هدایت بر عهده ماست ) _قرآن کریم
در قرآن کریم کسانی معرفی شده اند که از آرامش برخوردارند .اولین گروه اینها هستند : سوره مبارکه بقره آیه 38_ فمن تبع هدای فلا خوف علیهم و لا هم یحزنون ( هر کس از هدایت من پیروی کند نه ترس ونه غم و غصه دارد _ رسیدن به آرامش _).
بشر در زمین که ظلمت دارد احتیاج به نور دارد که این نور هدایتی است که در این آیه اشاره شده و همزمان با هبوط آدم بر زمین هدایت هم بوده است و نتیجه هدایت یعنی رسیدن به آرامش. چهار مصداق برای هدایت در قرآن بیان شده است : اول _ شهر رمضان الذی انزل فیه القرآن هدی للناس _ پس اولین هدایت قرآن است و تمسک به آن هدایت را به ارمغان می آورد و پیروی از هدایت یعنی رسیدن به آرامش . دنیا لیل است ... ودراین تاریکی شب ممکن است انسان ناخواسته یا خواسته به دیگران ظلمی کند ، و ظرفی را بشکند پا روی کسی که در تاریکی معلوم نیست بگذارد و هزار مورد دیگر ... و تنها در این ظلمت نور و روشنایی مایه نجات از اینها است ، اصلا تاریکی مایه نگرانی و نور آرامش را به ارمغان می آورد . علامت پیروی از هدایت و منفصل شدن از پیروی نفس ، خداحافظی با کلمه " به نظر من است " است ، و "من" از بین می رود.
مصداق دوم هدی : در روایات به اهل بیت تعبیر شده و الآن امام زمان هدی و منبع آرامش هستند و همه ائمه هدایت هستند و تمسک به آنها یعنی رسیدن به آرامش .

امام زمان را فقط در دوران ظهور باید با آرامش و علم اون حضرت شناخت.
مصداق سوم : در قرآن به مکه اشاره شده است . مسجد الحرام و مقام ابراهیم و مکه و منا و صفا و مروه همه هدی هستند و مخزن آرامش ، که همه اینه البته یک باطنی هم دارد که حضرت امیر فرمود أنا بیت الله ، و فرمود نحن کعبه . الآن مکه کعبه اسلام و اجسام است و کربلا کعبه ایمان و قلوب است و سر اینکه در روایات داریم که حضرت حجت قبله را به سوی کربلا میگردانند این است که مردم همه حسینی می شوند نه اینکه ظاهر قبله عوض شود . تعبیر رسول اکرم در کتاب کامل الاسلام از کربلا این است که فرمودند : کربلا قبة السلام . لذا رفتن به کربلا شرط ندارد ، حضرت صادق فرمودند کسانی که فقریند سالی یکبار و کسانی که غنی هستند سالی دو بار به کربلا بروند .
مصداق چهارم هدی خداوند در قرآن به تورات و انجیل اشاره کرده است _ و أنزل التورات و الانجیل هدی للناس _ یعنی ما باید اول اینها را هم قبول کرده باشیم و اصلا یکی از نشانه های متقین ، یؤمنون من قبلک است . البته نه تورات و انجیل تحریف شده فعلی بلکه تورات و انجیلی که در آن اسامی مبارک حضرت محمد و مهدی و علی آورده شده است .
هر کس پیروی کند از این هدایت ها پس نه ترس و نه غم و غصه ای خواهند داشت . پیامبر یه جایی نشسته بودند و سلمان که پیامبر فرمود سلمان از لقمان بهتر است آمدند خدمت حضرت رسول و دیدند که جناب امیرالمؤمنین هم حضور دارند به حضرت گفتند من در راه که آمدم یک جا پا بیشتر نبود و حضرت فرمودند من پایم را دقیقا در جای پای پیامبر گذاشته بودم ، این معنای هدایت است .  
  قرآن در مورد ثمره پیروی از هدایت اینها است : اول برداشته شدن ترس ، محبت حضرت امیر حلقه های در بهشت است پس باید سفت چسبید به این حلقه های بهشت . همچنین هر کس از هدایت خدا پیروی کرد غم و غصه اش هم از بین میرود . و سوم اینکه فمن تبع هدای فلا یضل و لا یشقی  یعنی اینکه نه دیگر گمراه می شود و نه شقی خواهد شد . کسانی که نگران عاقبت به خیری هستند نگاه کنند ببینند که حضرت امیر را دوست دارند یا نه ؟ محبت اهل بیت در موقع مردن به تعبیر امام صادق به فریاد انسان میرسد ، محبت با پیروی ، یعنی قبول هدایت و پیروی از آن .
فردی آمد خدمت امام صادق و گفت دعا کنید ما هم برویم بهشت . حضرت فرمود ما دعا می کنیم خدا شما را از بهشت بیرون نکند ، گفت منظور شما چیست ؟ فرمود مگر شما ما را دوست ندارید ، گفت : بله . فرمودند محبت ما یعنی بهشت . یعنی الآن بهشت هست و نقد است و نسیه نیست ، یعنی الآن ما از آتش دوریم و آرامش داریم، اگر هر کدام ما الآن در سرور و بهجتیم این همان اثرات محبت است .
امام صادق علیه السلام فرمود تفسیرٌ هُدی علی علیه السلام ، تفسیر هدی یعنی اطاعت از علی و در نتیجه رسیدن به آرامش .

 کسانی که هدایت خدا را تابع شدند آرامش دارند و خداوند را بزرگ میدانند لتکبرو الله ... و در آخر هم نتیجه اش شکرگذاری و دل آرامی انسان است .

سخنان استاد گرانقدر حجه الاسلام معمار

لینک های مرتبط :

العلم نور – علم نور است

قلب و نفس مؤمن و قلب و نفس کافر

رسیدن به آرامش – نفس و ترس از مرگ

      

osji 

دل تا لبم تا دعایی براید 
اجابت زهر یا ربم می تراود

ز دین ریا بی نیازم بنازم

ز کفری که از مذهبم میتراود

 مرا آهوی چشمانت بیابان تا بیابیان میدواند

آی من آهوشکارِ دام در دستم 

   خسته از تــــنهایی یک قافــــله ساغر بدستِ سرخ 

  میرسم تا دشــت غربـــت      وای ازغربــت      هـــزاران گل به پایت سجده می نوشند و من مِــــی نوشِِِ غربت

  تو آن آهـوی مِشکــــین چشم مُشکــین بوی زهـــــــرایی  من آن صیـــــــــــاد ره گم کرده در فــواره ای از نور

آهــــــو کو؟ نا پیداست گمانم رفت در قلـــب تمام نـــــــور!       آی چشمــــــانم نمی بیند سراپا آتش هجـــــــــرم

 ودستانی که نه سرشاخه خشک اجابت بر بلندای نیاز 

تو آن ساقی سقاخانه عشقی    و من جامم تهی    پر از تشنگی

خمارم کن یا مولا،، خمارم کن یا مولا

      

این به چه معناست ؟؟؟

 

پایگاه اطلاع رسانی دفاتر حضرت آیت الله العظمی صانعی آیت الله منتظری

بسمه تعالی
با توجه به تماس های مکرر مومنین روزه دار با دفتر معظم له ، به اطلاع می رساند رویت هلال ماه شوال برای حضرت آیت الله العظمی صانعی(مدظله العالی) ثابت نشده است، و امروز یکشنبه 29/شهریور روز 30 ماه مبارک رمضان می باشد.
-----------------------------------------------
چنانچه شخصی روز سی ام ماه مبارک رمضان را عید فطر دانست و روزه خود را افطار نمود، پس از اطلاع از موضوع واجب است تا غروب از خوردن و آشامیدن و آنچه مبطل روزه است پرهیز نموده و بعد از ماه رمضان قضای آن را بجا آورد ولی کفاره ندارد چون از روی عمد و علم نبوده است.

 

 

 

آیا از یک مرجع تقلید چنین عملی صحیح است

یادم میاد چند سال قبل دقیقا آقایان مدظله عکس این کار را کردند که مقام معظم رهبری در جهت حفظ وحدت شیعه  و ملی این فتنه را از بین برد

      

udn

عید فطر مبارک

اگر نبود آمدن محرم

چه سخت بود

وداع با رمضان

 

حاصل تلاش ما در ماه رمضان رشد تقواست سعی کنیم این توانایی را حفظ کنیم

 

عید فطر

روز تولد فضیلتها جاوه دادن و به بار نشستن خوبیها

 

کاش مهدی عج به جهان چهره هویدا میکرد گره از مشکل پیچیده ما وا میکرد کاش می امد و با امدنش از سر مهر قبر مخفی شده فاطمه س پیدا میکرد

 

افسوس که این فرصت کوتاه گذشت

عمر آمد از آن راه و از این راه گذشت

یاد شب قدر و چشمه ی مهر بخیر

تا چشم بهم زدیم یک ماه گذشت

 

 

      
   1   2   3   4   5      >


پیامهای عمومی ارسال شده

+ آگهی مناقصه فروش از سوی سازمان انرژی اتمی : سانترفیوژ دانه ای 20 هزار تومان به عنوان آهن قرازه عایدات این فروش در تامین گوشت و مرغ و پنیر به عنوان اولین شیرینی از سوی دولت تدبیر و امید هزینه خواهد شد امضاء شیخ حسن کلید ساز+ عازم سفر حج ام و محتام حلالیت شما...+ قابل توجه کاندیداتورهای محترم مجلس نهم / فرازی از وصیت شهید......+ تعداد کشتگان سپاه عمرسعد+ فلاکت سیاسی+ تصاویر زننده از زنان خیابانی در تهران+ درد و دل بنی فاطمه در شب شهادت امام جواد با دانشجویان+ http://www.swar.ir/+ خدایی خدا غریبه+ فواید نماز شب